• menu
    obsah

Insolvenční řízení:

Moderátor: ÚvěrovéPodvody.eu

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 25 dub 2011 20:46

Insolvenční řízení:

Zdravím všechny po dlouhé době, takže bohužel stále se nám nedaří nic vyřešit:-(, právnička s námi procházela insolvenci, ale nakonec jsme dospěli k závěru (teda jenom ona), že to nemá smysl, že by nám to nepovolili u soudu. Tak nevím, asi nakonec budeme muset prodat dům:( ač neradi. Zatím nevíme, ale doufám, že se nám neco poštěstí ještě. Byli jsme u dvou právníků a každý nám říkal něco jiného. Prošel někdo z Vás insolvencí? Děkuji Robert.
  • 0

<<

Emily

Příspěvky: 87

Registrován: 15 kvě 2010 00:48

Reputace: 0

Příspěvek 26 dub 2011 07:42

Re: Insolvenční řízení:

Já teď procházím insolvencí, 25.5. ám soud, tak až to přežiju, napíšu. Dosud jsem to vytloukala klínem a jsem v .....takže radím, nevytloukat.
  • 0

<<

Jana1

Příspěvky: 32

Registrován: 02 lis 2010 20:26

Reputace: 0

Příspěvek 26 dub 2011 12:30

Re: Insolvenční řízení:

Dobrý den,

já se bojím, že to budu muset řešit nějak podobně,prodejem domu, ovšem neumím si představit kde budu bydlet, nevíte náhodou, zda může jít do exekuce ( z jiného úvěru) dům se zástavou - tedy s úvěrem, který se splácí v pořádku, nebo pokud bych šla do insolvenčního řízení - tak bych musela prodat dům viz. se zástavou - tedy s úvěrem, který se splácí v pořádku, ptala jsem se již v poradně a všude mi řekli, jestli že vlastním dům, tak ať nechodím insolveci ani zkoušet,že o něj najisto příjdu, děkuji předem za případnou radu.
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 26 dub 2011 22:09

Re: Insolvenční řízení:

EMILY: tak, ať Vám to dopře dopadne potom se ozvěte přeju hodně štěstí. Nám právě právníčka řekla, že pokud máme dům tak, že o něj v insolvenci můžeme přijít a tím řekla potom, že do insolvence chodit nemáme :-( takže nevím sám už nevím, někdy říkáme doma, že si asi hodíme mašli nebo už nevíme. Škoda, že nejde vrátit čas...

JANA 1: také přemýšlíme kam bychom všichni šli když bysme to museli prodat. S tou exekucí to nevím, ale slyšel jsem, že do insolvence jedině když jsou lidé se splátkami o 3 měsíce opožděni. My právě máme na dům zástavu a také to zatím splácíme a to nám právníčka taky řekla že pokud dům vlastníme tak do ins chodit nemáme:( taky potřebujeme insolvenci jenom na ty ostatní dluhy, ale kdoví jestli to půjde. Snažíme se to zjistit a pořád čekáme mno.
  • 0

<<

Emily

Příspěvky: 87

Registrován: 15 kvě 2010 00:48

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 10:00

Re: Insolvenční řízení:

Děkuji, a držím vám palce ať se rozhodnete jakkoli- ať vám to dobře dopadne.
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 12:29

Re: Insolvenční řízení:

také děkuji, potom se ozvěte prosím at víme jak jste dopadli - snad vám to výjde :)
  • 0

<<

Jana1

Příspěvky: 32

Registrován: 02 lis 2010 20:26

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 13:11

Re: Insolvenční řízení:

Dobrý den,
děkuji, také držím všem palce :wink: - mám jen dotaz, kolik stojí asi konzultace u právníka, mám nedořešené otázky ohledně insolvence, a když někam zavolám, řeknou mi že až na místě, na schůzce to upřesní, tak se nemohu orientovat kolik např. 30 minut konzultace by mělo stát, aby to bylo v rámci mých možností,některé adv.poradny jsou jaksi luxusní i cenu :lol: napište mi prosím, pokud můžete,kolik jste asi platili ? Děkuji
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 13:39

Re: Insolvenční řízení:

Jana 1: my byli v občanské poradně u právníka - tam to bylo zdarma a potom ještě jsme byli u druhého a tam 500,- kč za půl hodiny... a od každého jsme se dozvěděli úplně něco jiného:( takže nevíme co ted
  • 0

<<

Jana1

Příspěvky: 32

Registrován: 02 lis 2010 20:26

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 13:45

Re: Insolvenční řízení:

Robert20, děkuji, tak to zkusím investovat, já mám právě strach, že mi neporadí se zájmem, jistě nebudu pro ně lukrativní klientka, už ted mě jich několik ,,odbylo,, telefonicky :roll:, ještě kouknu na netu na nějaké zkušenosti a rady...
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 19:49

Re: Insolvenční řízení:

je to špatný
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 27 dub 2011 21:47

Re: Insolvenční řízení:

Ještě ted mne napadlo, bavil jsem se s mojí známou a ta říkala, že kdo chce do insolvence a má dům a bojí se, že o něj u soudu příjde a majetek dá soud do konkurzu, tak že je dobré dům převést na někoho s rodiny asi na děti darovací smlouvou a být jakože vedeni jako nájemníci v tom domě, já teda sám nevím co si o tom myslíte?
  • 0

<<

Janka

Příspěvky: 213

Registrován: 07 zář 2010 16:12

Bydliště: Vysočina

Reputace: 0

Příspěvek 28 dub 2011 09:17

Re: Insolvenční řízení:

Mně se právě do insolvence taky nechce, právě z tohoto důvodu, že vlastním polovinu rodinného domu po rodičích. Jenže pokud budu mít exekuci, tak o to všechno stejně přijdu. Tak fakt nevím co je lepší.
  • 0

<<

Jana1

Příspěvky: 32

Registrován: 02 lis 2010 20:26

Reputace: 0

Příspěvek 28 dub 2011 11:09

Re: Insolvenční řízení:

Dobrý den,

to jsem právě chtěla hned ,,darovat,, domek dceři, ale prý by to napadli a stejně bychom o dům přišli, prodali by ho v dražbě a dost asi nízko, myslím tím, když podám tu insolvenci, bohužel máme jedinou možnost prodat domek, pronajmout si jiné bydlení, a doufat, že nám vůbec něco zbyde, věřte, že nespím a myslím na to rozhodnutí, je to hrozné když člověk cca po 40 má začínat nový život, citím se hrozně :?
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 28 dub 2011 16:25

Re: Insolvenční řízení:

Janka: ani nám se do insolvence nechce, ale nevíme co dělat :(, my musíme do zitra zaplatit ge money 4 000 jinac nas davaji k exekuci:( nejhorší je provident, smart a essox tam to máme...

Jana1: aha no to je asi taky pravda, že by na to došli - raději dům asi prodat co nejdříve za co nejvíc peněz, at se vyplatí co nejvíc dluhu, vidím to asi stejně, že budeme muset prodat domeček, ale nechceme - pořád věříme, že nám někdo pomůže. A ani rodina nechce pomoct :-(
  • 0

<<

Jana1

Příspěvky: 32

Registrován: 02 lis 2010 20:26

Reputace: 0

Příspěvek 29 dub 2011 08:10

Re: Insolvenční řízení:

tak už jsme s těžkým srdcem podali včera inzerát na prodej.... :cry:
  • 0

<<

Robert20

Příspěvky: 41

Registrován: 11 lis 2010 15:23

Reputace: 0

Příspěvek 29 dub 2011 10:46

Re: Insolvenční řízení:

aha, tak to je mi líto, ještě si vzpomínám když jsme se bavili o prodeji našeho domu se známou, která dělá v realitách a říkala, že oni můžou dát dům do prodeje a že tam je šance na záchranu domu 3 měsíců než si člověk něco najde (že věřitelům se řekne, že se prodává majetek a věřitelé, že ty 3 měsíce někdy čekají tak nevím). A jeden co nám pomáhal v naší finanční nouzi říkal že by to šlo ale že máme dluh vyšší než hodnotu nemovitosti. Jestli někdo máte menší dluh, než nemovitost dejte vědět a já vám dám na něj kontakt (on opravdu pomůže) - nám teda ne:( máme dluh přes 2 mil...
  • 0

Další

Zpět na Otázky, poradna - kde vzít půjčku, nebo úvěr

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

  • menu
cron