• menu
    obsah

prosím o radu:

Moderátor: ÚvěrovéPodvody.eu

<<

Marie

Příspěvky: 67

Registrován: 19 pro 2010 23:29

Reputace: 0

Příspěvek 05 bře 2011 16:06

Re: prosím o radu:

hugosi, to, že nejsou vašimi známými když se vám nedaří, jsem myslela přesně to, co jste napsal - že se od vás odtáhli a dělají mrtvého brouka. Je to v háji, jestli nemáte nic v ruce.
  • 0

<<

Marie

Příspěvky: 67

Registrován: 19 pro 2010 23:29

Reputace: 0

Příspěvek 06 bře 2011 01:27

Re: prosím o radu:

A o těch blbečcích, co pomůžou, tak taky vím své. Potkala jsem známou a ta mi vyprávěla, že si vezme provaz a půjde se na půdu oběsit, protože potřebovala rychle půjčit 30 000,- a v bance by to trvalo dýl a tak si půjčila od nebankovní firmy. Splácí 3 měsíce a jednou se trochu opozdila a teď že nemá na splátku,protože se jim nějak opozdila výplata a manžel o té půjče neví (ten by byl proti). Jenže to už chce firma okamžitě zaplatit celou dlužnou částku i s lichvářskými úroky a že ji vyhrožují tím, že vědí kde se její dcera učí a že by se nemusela jednou vrátit ze školy. Tak že je z toho na zhroucení a když to doma řekne, že ji manžel zabije a jestli bych ji nemohla pomoc, že bych si půjčila já od banky a ona by to splácela. Bylo mi jí líto a hlavně jsem nechtěla, aby se stalo něco její dceři a tak jsem souhlasila.
Druhý měsíc od vzetí půjčky jsem obdržela upomínku, že jsem nezaplatila splátku a tak jsem navštívila mou známou, jak je to možné, že neplatí. Hned mě ujišťovala, že druhý den to napraví. Nakonec (po několika dalších upomínkách) jsem se s ní dohodla, že si každý měsíc pro peníze k ní dojdu a osobně to zaplatím. Nechala jsem si to radši strhávat z účtu, abych nebyla za neplatiče a před ní jsem říkala, že chodím splátku hradit na účet do banky. Jí jsem doslova každý měsíc uháněla i několik dní, abych z ní dostala peníze na splátku. Prožila jsem s ní dva roky hrůzy, jestli vůbec tu půjčku nedoplatím ze svých. Po převzetí poslední splátky od ní, zase se značným zpožděním, jsem si řekla, že už nikdy nikomu !!! a kdyby přišla ona, tak ji sama ten provaz donesu a otevřu ji dveře na půdu.
  • 0

<<

Janka

Příspěvky: 213

Registrován: 07 zář 2010 16:12

Bydliště: Vysočina

Reputace: 0

Příspěvek 06 bře 2011 20:42

Re: prosím o radu:

Také jsem kdysi měla jít ručit kamarádce. Moc se mi do toho nechtělo, ale co člověk neudělá pro kamaráda, takže jsem souhlasila. Nakonec to dopadlo dobře (pro mě) kamarádka půjčku nedostala. Kdyby za mnou dnes někdo přišel ať mu jdu ručit, slušně bych mu vysvětlila že ne, ať se na mě nezlobí.
  • 0

<<

Emily

Příspěvky: 87

Registrován: 15 kvě 2010 00:48

Reputace: 0

Příspěvek 08 bře 2011 18:31

Re: prosím o radu:

Zkuste Českou pojišťovnu,dělají hypotéky přes banku i nebankovní sektor.Dám vám kontakt, budete-li chtít.
  • 0

<<

Janka

Příspěvky: 213

Registrován: 07 zář 2010 16:12

Bydliště: Vysočina

Reputace: 0

Příspěvek 09 bře 2011 16:54

Re: prosím o radu:

Tak a je to tady. Dnes jsme dostali výplatu, přesně jak jsme předpokládali, máme o dost méně než nám jde na dluhy. Takže jsme ihned pozastavili pojistky a spoření, ale to jsou částky, které nás stejně nezachrání. Také jsme se byli poptat po nějakém tom přivýdělku, ale nikde nás nechtějí, akorát v jednom supermarketu a to ještě na celý úvazek, nikoliv jako přivýdělek nebo brigádu. Tak teď se ještě pokusíme u věřitelů vyjednat nižší splátky...


Jinak - náš plat s manželem dohromady nedělá tenhle měsís ani 20tisíc. To je odplata za to, že člověk maká o víkendech, o nočních na dvanáctihodinových směnách :roll:
  • 0

<<

Marie

Příspěvky: 67

Registrován: 19 pro 2010 23:29

Reputace: 0

Příspěvek 10 bře 2011 01:39

Re: prosím o radu:

No, tak to je bídná situace. A co teprve, když se s vámi věřitelé nebudou chtít bavit o snížení splátek? Co roznášení letáků, ty se každý den neroznáší (taky nějaká kačka k dobru). Nebo dojít na půdu, jestli tam není něco, co by šlo prodat třeba na aukru - lidi koupí všechno možné. Jestli máte možnost třeba něco pronajmout: zahradu nebo tak něco. Já bych se snažila prodat maximum, snad bych si udělala z domu skoro holobyt, hlavně abych nepřišla o střechu nad hlavou (exekutor). To je už pak asi jen na mašli. Přeji dobré pořízení s věřiteli.
  • 0

Předchozí

Zpět na Otázky, poradna - kde vzít půjčku, nebo úvěr

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

  • menu
cron